• Nasze miejsce, nasza szkoła...

• SZKOŁA PODSTAWOWA im. kpt. Władysława Ważnego

W SOŚNICY

W skład placówki wchodzą:

Oddział Przedszkolny

i klasy I-VIII

W szkole zatrudnionych jest 15 nauczycieli, 3 pomoce nauczyciela (świetlicowe), 1 pracownik administracji (sekretarka), 3 pracowników obsługi.

Dyrektorem szkoły jest Pani Aneta ŁYSY.

Nasza lokalizacja  - miejscowość: Sośnica, - gmina: Radymno, - powiat: jarosławski, - województwo: podkarpackie.

W naszej szkole "Przyjazny początek drogi Twojego (uczniu) sukcesu..." .

Zachęcamy do odwiedzania zakładki aktualności lub albumu fotograficznego - tam wszystkie nasze ciekawe przedsięwzięcia i bieżące sprawy.

Zapraszamy do licznych odwiedzin...:)

Pozdrawiamy wszystkich gości naszej www

- zespół administratorów:)

• ,,Myśl EKOlogicznie – działaj lokalnie, myśl globalnie!”.

Uczniowie klasy VII: Gabriela Kunysz, Amelia Michalik i Patryk Partyka wzięli udział w III Powiatowym Konkursie Ekologicznym dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych ,,Myśl EKOlogicznie – działaj lokalnie, myśl globalnie!”.

Głównym celem konkursu było kształtowanie postawy odpowiedzialności za stan środowiska w miejscu, w którym żyjemy, dostrzeżenie problemów i zaproponowanie zmian dla przyszłości kolejnych pokoleń.

• Kochamy książki! Konkurs na najpiękniejszą okładkę

W ramach Światowego Dnia Książki, który obchodzony jest 23 kwietnia, w naszej bibliotece szkolnej zorganizowany został konkurs na najpiękniejszą okładkę do ulubionej książki. Jury wybrało zwycięzców w trzech kategoriach: klasy 0 – 3, klasy 4 – 6 oraz klasy 7 – 8, na podstawie następujących kryteriów:

• Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Z tej okazji także w naszej szkole przypominamy, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę.

Planeta kontra tworzywa sztuczne

To hasło tegorocznej edycji Dnia Ziemi. Jednak każdy z nas może przyczynić się zbliżenia się do tego celu, poprzez zmniejszenie korzystania z tworzyw sztucznych w naszym codziennym życiu.

• Wycieczka do teatru

18 kwietnia uczniowie klas 5, 6 i 8 wybrali się na wycieczkę pociągiem do Rzeszowa. Tam, w teatrze „Maska”, obejrzeli spektakl „Zemsta”. Uczestniczenie w przedstawieniu na żywo, z prawdziwymi aktorami, było ciekawym doświadczeniem i pozwoli uczniom na dłużej zapamiętać treść lektury.

• Liczba gości