• Trzymaj Formę 2015

• Po feriach Rada Pedagogiczna przyjęła harmonogram realizacji programu w naszej  szkole.
          • W lutym odbyła sie wycieczka na lodowisko w Przemyślu oraz powstała gazetka dotycząca zdrowego żywienia.

• Dnia 6 marca klasy V i VI pojechały na wycieczkę do kręgielni w Szówsku.

• Odbyły sie już pierwsze lekcje dotyczące zdrowego żywienia, w czasie których uczniowie mogli także obliczyć swoje BMI.
          • 19 marca odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Konsumenta, które uświetniła także klasa III gimnazjum, biorąca udział w konkursie "Winiary - Żyj Smacznie i zdrowo". Uczniowie klas IV - III gimnazjum, przygotowali własnoręcznie szaszłyki owocowe. Cała szkoła mogła ich później spróbować. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat praw konsumenckich, przedstawienie klasy III gimnazjum na temat zdrowego odżywiania oraz występ uczniów klas 0 - III. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, dlaczego tak ważne dla naszego zdrowia jest jedzenie owoców i warzyw. Na wystawie można było obejrzeć prace laureatów konkursu plastycznego dla klas 0 - III oraz plakaty dotyczące 5 kluczy do zdrowego żywienia, przygotowane przez klasę V.

• W czwartek 9 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi, uczniowie uczestniczyli w lekcji, na której pokazywane były prezentacje. Dotyczyły one m. in. zdrowego odżywiania, 5 kluczy do zdrowej żywności czy sposobów w jaki możemy spalac kalorie.
          • Od środy 15 kwietnia wszyscy uczniowie naszej szkoły mogą uczestniczyć w tzw. Aktywnej długiej przerwie. Raz w tygodniu długa przerwa zamienia sie w dyskotekę, w czasie której można także nauczyć się układów tanecznych (np. do piosenki "Chocolate"). Zapraszamy!

• W czasie lekcji języka angielskiego uczniowie przygotowali plakaty z owocami i warzywami w języku angielskim.

• Na początku maja został ogłoszony konkurs na logo programu "Trzymaj Formę" dla gimnazjum i na najzdrowsze menu dla szkoły podstawowej. Ogłoszenie zwycięzców ma sie odbyć w czasie Rodzinnego Dnia Zdrowia.

• W czasie godzin wychowawczych uczniowie nauczyli się, jakie informacje można znaleźć na etykietach. Odbyło sie także wyjście do sklepu, gdzie odczytywaliśmy etykiety z różnych produktów.
          • W sobotę 30 maja odbył sie Rodzinny Dzień Zdrowia. W jego trakcie nie tylko obchodziliśmy uroczystości Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka, ale także mielismy okazję aktywnie spędzić czas na rozgrywkach sportowych i placu zabaw. W konkurencjach udział brały drużyny złożone z dzieci i rodziców. Była też okazja do zdrowego odżywiania! Jedną z konkurencji było krojenie na czas owoców, z których powstała później pyszna sałatka. Rodzice i dzieci mogli także podziwiać plakaty owocami i warzywami w języku angielskim, a także konkursowe prace z logo "Trzymaj formę" i zdrowym menu. Wygranym zostały wręczone nagrody i dyplomy.