• ALFA I OMEGA

•

W latach 2017 -2018 w Szkole Podstawowej w Sośnicy realizowany był projekt Alfa i Omega – Program wsparcia szkół z terenu gminy Radymno”.

Celem głównym projektu było podwyższenie jakości i efektywności kształcenia w okresie do 30.06.2018 r. poprzez rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli, także w zakresie stosowania TIK w procesie edukacyjnym oraz zmianę modelu nauczania w kierunku rozwijania kreatywności, innowacyjności, umiejętności kooperacji oraz krytycznego myślenia, w tym wyszukiwania, ocenyi twórczego wykorzystania dostępnych źródeł wiedzy.

W ramach projektu uczniowie mogli uczestniczyć w:

• Zajęciach dydaktyczno-wyrównawcze, tj.: matematyka, edukacja wczesnoszkolna,
          • kołach zainteresowań, tj.: szachowo-logiczne, informatyczne, przyrodnicze, matematyczne, robotyka, j. angielski,
          • kółka rozwijające właściwe postawy, tj. kreatywność, pracę zespołową itp., tj.: teatralne i taneczne,
          • turnus wakacyjny  „Wakacje z nauką”;

Projekt kierowany był do uczniów klas I - VI szkoły podstawowej. Zajęcia były nieodpłatne i odbywały się na terenie szkoły. Uczniowie, którzy rozpoczęli udział w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych lub kołach zainteresowań, uczestniczyli w nich przez minimum 1 semestr.

Szkoła w ramach projektu, otrzymała wiele pomocy dydaktycznych, między innymi:

- komputery przenośne wraz z zestawami oprogramowania oraz szafę mobilną na komputery

- tablicę interaktywną

- pomoce dydaktyczne do realizacji zajęć dla uczniów, np. wyposażenie pracowni przyrodniczej, gry dydaktyczne, stroje do zajęć teatralnych i tanecznych, itp.

Zdjęcia pomocy i przykładowych zajęć można pooglądać w Albumie fotograficznym w folderze "projekt Alfa i Omega", oraz pod nazwami poszczególnych kółek.