• Program Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w naszej szkole

• Rok 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła uczestniczy w XIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”

Organizatorami Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” są:

- Główny Inspektorat Sanitarny z siedzibą w Warszawie,

- Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców z siedzibą w Warszawie

-  Fundacja „Żywność, Aktywność Fizyczna i Zdrowie” z siedzibą w Warszawie.

Głównym celem Programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

Cele szczegółowe:

1) pogłębienie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka;

2) kształtowanie postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem, odpowiednią jakością zdrowotną żywności i aktywnością fizyczną;

3) dostarczenie wiedzy o informacjach zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych i umiejętności korzystania z nich.

Koordynatorem programu w naszej szkole jest pani Dorota Chrzanowska

Więcej informacji na stronie:

Rok szkolny 2017/2018

"Trzymaj formę!” to ogólnopolski program edukacyjny, którego głównym celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin , poprzez kształtowanie prozdrowotnych nawyków i propagowanie zdrowego stylu życia.

Program skierowany jest do uczniów

klas V, VI i VII szkół podstawowych,

gimnazjów

oraz ich rodziców

Koordynatorzy programu w naszej szkole

pani Beata Kołcz-Rokitowska - szkoła podstawowa

pani Dorota Chrzanowska - gimnazjum

CELE SZCZEGÓŁOWE:

1. pogłębienie wiedzy o znaczeniu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka,

2. kształtowanie postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem, odpowiednią jakością zdrowotną żywności i aktywnością fizyczną,

3. dostarczenie wiedzy o informacjach zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych i umiejętności korzystania  z nich.

Przydatne adresy stron internetowych:

www.trzymajforme.pl

www.pfpz.pl