• Trzymaj Formę 2015/16

• W tym roku szkolnym po raz drugi przystąpiliśmy do programu Trzymaj Formę. Już w październiku został stworzony harmonogram, który następnie został zatwierdzony przez Radę Pedagogiczną. Pomiędzy nauczycieli zostały rozdzielone poszczególne zadania.

Już w listopadzie odbyły się pierwsze lekcje na temat zdrowego żywienia, np.

- lekcja techniki poświęcona piramidzie zdrowego żywienia

- lekcje przyrody, na których uczniowie klasy VI stworzyli plakaty o zdrowym żywieniu (pokazane następnie na gazetce szkolnej)

- lekcje j. angielskiego w klasie V, na której czytaliśmy tekst o zdrowej żywności, a nastepnie uczniowie stworzyli projekty o tej tematyce.

Od września, co dwa tygodnie odbywają się zajęcia taneczne dla klas IV i VI. Przygotowywane układy zaprezentujemy w czasie dyskoteki szkolnej.

Pod koniec listopada zostały ogłoszone dwa konkursy:

• Konkurs "Mistrz Drugiego Śniadania". Co tydzień uczniowie z gimnazjum będą "sprawdzać drugie śniadanie uczniów z klas 0 - VI i przyznawać punkty za ich zdrowe elementy (np. ciemne pieczywo, warzywo, owoc czy zdrowy napój). Sprawdzanie będzie sie odbywać w różne, niezapowiedziane dni, dlatego uczniowie powinni nosić zdrowe drugie śniadania codziennie. Konkurs będzie trwał od 1 grudnia do 1 marca, kiedy to zostana podliczone punkty i przyznany tytuł "Mistrz Drugiego Śniadania".
          • Konkurs na hasło programu Trzymaj Formę w naszej szkole.

Nowa gazetka pokazuje przykładową liczbę kalorii w danych produktach oraz sposoby ich spalania (np. ile trzeba biegać, żeby spalić jednego hamburgera wink)

Pogoda sprawiła, że dopiero w styczniu udało nam się pierwszy raz wyjechać na łyżwy. Niektórzy uczniowie byli na lodowisku kolejny raz, inni po raz pierwszy. Jednym i drugim szło świetnie i opiekunki były z nich dumne. No i atmosfera, mimo mrozu, była gorąca. Dowodem jest poniższe zdjęcielaugh

W czasie ferii odbył sie wyjazd na kręgle, gdzie dzieci miały okazję nie tylko nauczyć sie zasad prawidłowej gry, ale także przez dwie godziny wypróbować swoje umiejętności.

!!!!!!!!!!!!!!!!!

W pierwszym dniu po feriach został rozstrzygnięty konkurs na Mistrza drugiego śniadania. Po podliczeniu punktów, zbieranych przez uczniów podstawówki w ciągu trzech miesięcy, okazało się, że zwyciężcą został Paweł Chanik z klasy I. Zarówno Pawłowi, jak i jego rodzicom, którzy bardzo przyłożyli się do robienia zdrowych śniadań, bardzo gratulujemy. Mamy też nadzieję, że zdrowe nawyki zostaną z naszymi uczniami także po zakończeniu konkursulaugh

!!!!!!!!!!!!!!!!!

W piątek 11 marca uczniowie uczestniczyli w lekcjach bowlingu zorganizowanych przez Klub Japa z Przemyśla. Każda lekcja zaczynała sie rozgrzewką. Potem uczniowie mieli okazję poćwiczyć prawidłowe rzuty najpierw za pomocą piłek a potem prawdziwych kul. Na koniec odbył sie turniej, w którym można było zdobyć piątki a nawet szóstki z W-Fu.

​

21 marca 2016r. odbył się Dzień Sportu. Po pierwszej lekcji uczniowie klas 0 – V zostali zaproszeni na halę sportową, gdzie mogli obejrzeć popisy swoich kolegów. Klasa IV oraz uczennice z klasy VI zaprezentowali układy taneczne i gimnastyczne. Młodsi uczniowie przygotowali dwa układy z pomponami. Starsze uczennice zaprezentowały układ gimnastyczny z wstążkami i układ taneczny. Następnie układ gimnastyczny zaprezentowała uczennica klasy V oraz dwie uczennice klasy I gimnazjum. Na zakończenie występów, uczeń klasy III gimnazjum pokazał ćwiczenia z piłką nożną – tzw. freestyle. Te same występy mogli obejrzeć także starsi uczniowie. Po części artystycznej wszyscy uczniowie mieli okazję spróbować sił w różnych sportach.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją na temat zdrowego odżywiania:

Prawidlowe_zywienie_-_PIS_(1).ppt

Ostatni tydzień maja był w naszej szkole tygodniem zdrowia. Uczniowie klasy III gimnazjum przygotowali i przeprowadzili lekcje o zdrowym odżywianiu wśród najmłodszych uczniów.

Uczniowie klasy V przyłączyli się do tygodnia zdrowia na języku polskim. Uczestniczyli w lekcjach poświęconych zdrowemu odżywianiu i walce z przyzwyczajeniami. Dając dobry przykład redagowali zdrowe przepisy na małe desery. Następnie desery wg własnych pomysłów przyrządzili i ze smakiem skonsumowali.

Na zakończenie tygodnia zdrowia odbył sie Rodzinny Dzień Zdrowia - po raz drugi w naszej szkole. Dokładny opis w wiadomościach.