• Dbamy o własne zdrowie - zajęcia dla młodszych uczniów

• W dniu 12.04.2022 r. uczniowie klasy VII przeprowadzili zajęcia w oddziale przedszkolnym oraz w klasach I i II.  Celem zajęć było kształtowanie umiejętności dbania o własne zdrowie. Tematyka zajęć dotyczyła głównie zdrowego odżywiania i higieny osobistej.

Uczniowie klasy VII przygotowali różne zabawy dydaktyczne:

- pytania dotyczące zdrowia,

- krzyżówkę z hasłem „Dbam o zdrowie”,

- układankę dotyczącą etapów mycia rąk,

- układankę – klasyfikowanie przedmiotów służących do utrzymywania higieny osobistej.

Uczniowie biorąc udział w różnych zabawach mogli sprawdzić swoją wiedzę.

Na zakończenie zajęć uczniowie ćwiczyli w rytm piosenki „Mydło lubi zabawę”.

Po zakończeniu zajęć zostały rozdane jabłka. Uczniowie, którzy zdobyli największą ilość punktów otrzymają dyplomy.

Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zabawach w trakcie, których wykazali się dużą wiedzą na temat zasad, które należy przestrzegać, aby być zdrowym.

Zdrowe odżywianie, zasady higieny osobistej to zagadnienia, które są znane dzieciom.

• Dzieci gotują! Dodatek do programu "Dwa razy T"

• Uczniowie klasy drugiej rozpoczęli w kwietniu realizację dodatku do programu "Dwa razy T" (program klasowy).

W ramach zajęć drugoklasiści stawiają "pierwsze kroki w kuchni" i biorą się za gotowanie. Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia. Na początek wszyscy zapoznali się z regulaminem obowiązującym w kuchni (przygotowanym specjalnie dla dzieci) i z książką kucharską autorstwa Agnieszki Górskiej "Dzieci gotują". Potem wraz ze swoją wychowawczynią dzieci przystąpiły do wykonania pierwszej potrawy.

Na stole królowały dziś owoce, z których powstały smaczne, owocowe sałatki:)

• Udział naszych drugoklasistek w konkursie recytatorskim

• Dwie uczennice klasy drugiej z naszej szkoły, wzięły udział w XIII edycji Konkursu Recytatorskiego "Wiosna w sercu, wiosna wkoło", którego organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu - Filia w Jarosławiu oraz Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki.

Joanna Matysko i Klaudia Staśkiewicz zaprezentowały wiersze: "Wiosenne porządki" - Jana Brzechwy oraz "Wiosna" - Władysława Bełzy.

Celem konkursu było krzewienie kultury języka polskiego, popularyzowanie poezji i doskonalenie sztuki recytatorskiej. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Starosta Powiatu Jarosławskiego Pan Stanisław Kłopot i Burmistrz Miasta Jarosławia Pan Waldemar Paluch.

Mimo, iż nie udało się stanąć na podium - dziewczynkom gratulujemy przede wszystkim odwagi w stawianiu pierwszych kroków w konkursach recytatorskich.