• Konkurs "Najsympatyczniejsza dziewczyna"

• SAMORZĄD UCZNIOWSKI

OGŁASZA KONKURS NA

NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ DZIEWCZYNĘ

W SZKOLE

Konkurs zostanie przeprowadzony w terminie 27.02.2023 r. – 7.03.2023 r.

Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch  kategoriach: klasy 4-6 oraz klasy 7-8

KRYTERIA WYBORU NAJSYMPATYCZNIEJSZEJ

Najsympatyczniejsza osoba jest:

- kulturalna

- miła

- uśmiechnięta

- pilna

- pomocna

- koleżeńska

- sumienna

- życzliwa

- uprzejma

- zna zasady savoir – vivru

Uwaga :

Kandydatury uczniów, którzy w okresie trwania konkursu otrzymają uwagi w dzienniku bądź ich zachowanie będzie niezgodne z ogólnie przyjętymi normami, zostaną odrzucone.

Każdy uczeń może oddać jeden głos.

Najsympatyczniejsza w szkole

Cele konkursu:

• Popularyzowanie wśród uczniów zachowań ogólnie uznanych i przyjętych przez     społeczeństwo za prawidłowe i pożądane.
            • Stosowanie przez uczniów zwrotów grzecznościowych.
            • Znajomość i stosowanie zasad savoir-vivru
            • Wyłonienie najsympatyczniejszej dziewczyny w szkole.

1. Konkurs jest organizowany pod nazwą NAJSYMPATYCZNIEJSZA W SZKOLE.
            2. Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem.
            3. Konkurs zostanie przeprowadzony w terminie 27.02.2023 r. – 7.03.2023 r.
            4. Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch  kategoriach: klasy 4-6 oraz klasy7-8.
        • Pomagamy Franiowi

• Franiu Karaś to malutki chłopczyk, który choruje na SMA. Jego rodzice walczą o jego życie, a On sam dzielnie walczy z chorobą. Jako społeczność szkolna chcieliśmy wesprzeć Frania i stąd udział w akcji charytatywnej, która została zorganizowana w naszej szkole. 14 lutego uczniowie z klas IV - VI mogli zakupić bilet wstępu na "dmuchańce" - wziąć udział w zabawie, a tym samym pomóc dorzucić się do zbiórki pieniędzy.

Wszystkie zebrane pieniądze trafiły na rzecz Frania.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom za wsparcie akcji.

Franiu, mocno trzymamy za Ciebie kciuki!

• Noc filmowa nie tylko z filmem:)

• W nocy z 10 na 11 lutego trzecioklasiści i piątoklasiści bez rodziców, ale za to w gronie swoich kolegów i koleżanek z klasy oraz pod opieką wychowawców: p. Magdaleny Czechowicz i p. Danuty Makowieckiej, przygotowali noc filmową.

Jednak nie tylko bajki i filmy były motywem przewodnim nocy. Trzecioklasiści bowiem większość wieczoru spędzili na pojedynku w "planszówkach" i zabawie z latarkami w podchody. Natomiast piątoklasiści zanim usiedli przed ekranem, mieli nie lada wyzwanie! Każdy uczeń musiał nauczyć się kroków do popularnego tańca zwanego "Belgijką".

"Seanse" rozpoczęły się po 22.00. Noc minęła w atmosferze śmiechów, żartów i wspólnych szaleństw:) Fajnie czasami oderwać się od codzienności, dać odpocząć rodzicom, miło i kreatywnie spędzić czas w gronie kolegów i koleżanek z klasy:)

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Jak co roku, 7 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. DBI ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie.

W naszej szkole do akcji przyłączyli się uczniowie z klasy II i III. W ramach zajęć z edukacji komputerowej, obejrzeli ciekawą prezentację przypominającą zasady bezpiecznego korzystania z sieci, dodatkowo wzięli udział w zabawach muzycznych połączonych z tą tematyką.

Dzień wcześniej, 6 lutego w ramach Klubu Młodego Programisty, trzecioklasiści wzięli udział w warsztatach online "Bądź bezpieczny w Internecie" - prowadzonych przez p. Teresę Smoleń pedagoga i  terapeutę współpracującą z Klubem Młodego Programisty.

• Nauczyciele się szkolą

• W czwartek, 9 lutego w naszej szkole odbyło się szkolenie dla nauczycieli pod hasłem: "Depresja nastolatka - jak rozpoznać i jak pomóc". Szkolenie było częścią całego cyklu spotkań organizowanych przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Tym razem to nasza szkoła gościła przedstawicieli GWO, a  prowadzącą szkolenie była psychoterapeutka, coach p. Anna Śniegowska. W spotkaniu wzięli udział nie tylko nauczyciele naszej szkoły, ale również pedagodzy ze szkół: w Świętem i Nienowicach.

• Wszystkiego najlepszego, radości, szczęścia moc...

• ...śpiewały dzieci podczas uroczystości, którą przygotowały dla Babć i Dziadziów z okazji ich święta.

Na scenie zaprezentowali się zerówkowicze, pierwszaki, drugoklasiści i trzecioklasiści. Pomiędzy piosenkami, wierszami i baśniową inscenizacją, ukryte były piękne życzenia, które oprócz uśmiechu i radości wywołały u Seniorów również łzy wzruszenia.

Życzenia dla przybyłych na uroczystość gości złożyli również: dyrektor szkoły p. Aneta Łysy oraz wójt gminy Radymno p. Bogdan Szylar.

Dzieci do uroczystości przygotowały nauczycielki: p. Maria Truniarz, p. Krystyna Durbajło, p. Beata Kołcz-Rokitowska i p. Magdalena Czechowicz.

Babciom i Dziadziom życzymy - jak to zostało podkreślone na scenie - żeby miłość w Waszych sercach zawsze była najważniejsza!