• “Tysiące emocji, tysiące przygód, tysiące książek”

• Podsumowanie IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”

Czytamy już 8 rok w Polsce i 4 na świecie! Corocznie październikowe wydarzenie
            organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w
            Gorzowie Wlkp. gromadzi w szkołach, przedszkolach oraz innych instytucjach nie tylko
            oświatowych olbrzymią społeczność osób, która na przerwie czyta dla przyjemności.

Naszym celem jest pokazanie, że czytanie jest atrakcyjną rozrywką, może integrować
            całe społeczności, a tym samym dawać radość i zadowolenie.
            Oficjalnie ogłaszamy, że w IV Międzynarodowej edycji Przerwy na czytanie w
            2023 r. czytało 563 800 osób z Polski i świata! Wśród czytających osób są uczniowie naszej szkoły!!!

W 2023 r. akcji zgłosiły się 2982 placówki (więcej niż w zeszłym roku). Pobiliśmy
            rekord w liczbie placówek biorących udział w tegorocznej akcji tj. 2815 instytucjach w
            Polsce i 27 innych państwach. Prawie podwoiła się liczba uczestniczących placówek
            zagranicznych, w 2023 r. były to 84 palcówki.

• A u nas KARNAWAŁ!

• W sobotę, 27 stycznia jedna z sal naszej szkoły zamieniła się w... salę taneczną, bowiem tanecznym krokiem wkroczyli na parkiet uczniowie szkoły, by świętować karnawał.

Sobotnie tańce rozpoczęli uczniowie najmłodszych klas: dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I, II i III.

Tańcom i wygibasom nie było końca - każdy z pewnością liczył na tytuł królowej i króla balu.

Ostatecznie jednak dwa zacne tytuły przypadły Laurze i Alanowi, natomiast nieco niższy rangą tytuł księcia balu został nadany nawet dwa razy: Wojtkowi i Adamowi.

Późnym popołudniem parkiet należał do uczniów klasy IV, V, VI, VII i VIII.

Nogi same "do tańca chodziły"!

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu zabawy.

• "Jak dbać o zęby?" - zajęcia w oddziale przedszkolnym

• W dniu 25.01.2024 r. uczennice klasy VII – Gabriela i Amelia przeprowadziły zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego „Jak dbać o zęby?”. Na zajęcia przygotowały prezentację, w której zostały omówione: rodzaje i funkcje zębów oraz ich budowa, jak czyścić zęby, co zagraża zębom, jakie produkty wzmacniają zęby, na czym polega wizyta u stomatologa, kto to jest ortodonta oraz dlaczego należy kontrolować ilość zjadanych słodyczy.

Na początku lekcji dzieci mogły obejrzeć swoje zęby w lusterku i policzyć je. Pomiędzy kolejnymi częściami zajęć dzieci na papierowych modelach szczęki zamalowywały kolorowymi kredkami różne rodzaje zębów oraz uzupełniały kartę pracy – produkty zdrowe i niezdrowe dla zębów.

W trakcie zajęć dzieci oglądały model anatomiczny szczęki i obejrzały filmy w formie bajek o prawidłowym myciu zębów.

Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zajęciach, byli aktywni i wykazali się dużą wiedzą na temat podstawowych zasad higieny jamy ustnej.

Głównym celem zajęć było kształtowanie aktywnych postaw i nawyków dzieci wobec zdrowia.

• Konkursy o tematyce religijnej - wyniki

• Nasi uczniowie wzięli ostatnio udział w: Konkursie Biblijnym pod hasłem "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła" oraz w XXIV Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o bł. Rodzinie Ulmów z zakresu Olimpiada o Wielkich Polakach.

W pierwszym konkursie poszczegolne miejsca zdobyli:

Miejsce I - Bartosz Derylak z klasy VI

Miejsce II - Stanisław Słabicki z klasy VII

Miejsce III - Amelia Michalik z klasy VII.

W olimpiadzie wyniki przedstawiają się następująco:

Miejsce I - Amelia Michalik z klasy VII

Miejsce II - Amelia Kochan z klasy VIII

Miejsce III - Gabriela Kunysz z klasy VII

• Życzenia dla Babci i Dziadzia

• Wtorkowy dzień upłynął nam w szkole w miłej i serdecznej atmosferze. Zawitali do nas goście: Babcie i Dziadkowie, dla których wnuczęta przygotowały miłą niespodziankę w postaci występów artystycznych.

Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego, a następnie uczniowie klas: pierwszej, drugiej i trzeciej.

Były wiersze, piosenki, tańce.

Nie zabrakło prosto z serca płynących życzeń, do których dołączyli się dyrektor szkoły pani Aneta Łysy oraz wójt Gminy Radymno pan Bogdan Szylar.

Wszystkim naszym Seniorom życzymy zdrowia i pociechy z wnucząt;)

• Konkurs walentynkowy

• Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na kartkę walentynkową.

Kartka może być wykonana dowolną techniką, może być pojedyncza lub podwójna (zgięta).

Kartka ma być wykonana samodzielnie. Format kartki -B5 (kartka z zeszytu) lub A4 (kartka z małego bloku). Nie może być skserowana lub wydrukowana i pomalowana.

Ważna będzie pomysłowość, oryginalność, technika wykonania, wkład pracy.

Najładniejsze prace będą nagrodzone.

Nie zwracamy prac, pozostają one w szkole.

Prace proszę składać do 14 lutego 2024r. u opiekuna Samorządu p. B. Hałas.

• Podziękowanie

• 17 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej w Sośnicy świętowaliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Była to już 13 edycja, my uczestniczyliśmy po raz piąty.

W tym roku do świętowania oprócz klas IV-VIII dołączyła klasa III. Przygotowane zostały dla nich kolorowanki, labirynty oraz sowy do sklejania. Sowa to logo Dnia Tabliczki Mnożenia.

W klasach IV – VIII przeprowadzany był egzamin z tabliczki mnożenia. Kto bezbłędnie odpowiedział na przykłady do 100 otrzymywał certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia, logo, cukierki oraz ocenę 5 lub 6 z matematyki.

Niektórzy uczniowie sprawdzali czy starsi znają tabliczkę mnożenia.

Do 17 listopada przygotowywaliśmy się już od wtorku 14 listopada, ćwiczyliśmy różne zabawy m.in. marmur. Z tej zabawy wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni.

Czas w piątek upłynął bardzo szybko. Ci, którym nie udało się zdobyć tytułu eksperta postanowili, że w następnym roku postarają się bardziej.