• Pasowanie na czytelnika

          • Tydzień po pasowaniu na ucznia, nasi pierwszoklasiści uczestniczyli w kolejnym ważnym dla nich wydarzeniu. Było to pasowanie na czytelnika w bibliotece szkolnej. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia kukiełkowego, które przygotowali, specjalnie dla swoich młodszych kolegów, uczniowie klasy IV. Dzieci mogły się dowiedzieć dlaczego czytanie książek jest takie ważne i dlaczego "królowa książka" jest taka smutna. Kolejnym punktem uroczytości był quiz, który miał udowodnić, że pierwszaki to prawdziwi przyjaciele książek. Oczywiście przeszli oni wszystkie zadania bez żadnego problemu. Po ślubowaniu, pani dyrektor pasowała dzieci na czytelników naszej biblioteki. Na koniec uczniowie dostali dyplomy oraz upominki i oczywiście mogli wypożyczyć swoją pierwszą książkę.

          • Nowe boisko

          • Nasze nowiutkie boisko przeszło już wszystkie testy techniczne. Wkrótce uroczyste otwarcie i poświęcenie!

          • PASOWANIE NA UCZNIA

          • 20 października 2022r. w Szkole Podstawowej im. kpt. Władysława Ważnego w Sośnicy odbyło się uroczyste  „Pasowanie na ucznia” dzieci z klasy pierwszej.

            „UCZYĆ SIĘ BY ŚWIAT POZNAWAĆ

             ŚLUBUJEMY DZIŚ”

            Na uroczystości obecni byli rodzice pierwszoklasistów, uczniowie klas nauczania początkowego i oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami, ksiądz proboszcz Adam Dziadowicz, delegacja Samorządu Uczniowskiego oraz przedstawiciel organu nadzorującego, pani Beata Gałęza,  sekretarz Urzędu Gminy w Radymnie.

            Uczniowie powitali gości występem artystycznym, gdzie zaprezentowali swoje wiadomości o ojczyźnie, zasadach ruchu drogowego, uczeniu zachowaniu oraz umiejętności artystyczne. Były wiersze, piosenki, taniec.

            Przed pasowaniem uczniowie w odświętnych strojach, biretach i chustach szkolnych złożyli na Sztandar Szkoły uroczyste ślubowanie. Swoje ślubowanie złożyli też rodzice.

            Pasowania dokonała pani dyrektor Aneta Łysy, która złożyła uczniom również gratulacje i życzenia. Akt Ślubowania uczniowie przypieczętowali odciskiem palca.

            Po przyjęciu ich w poczet uczniów szkoły, uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki od wychowawcy, Samorządu Uczniowskiego, kolegów z oddziału przedszkolnego,    klasy drugiej i trzeciej.

            Upominki wraz z życzeniami wręczyła również pani Sekretarz Beata Gałęza.

            Pani dyrektor Aneta Łysy wręczyła uczniom legitymacje szkolne.

            Rodzice przygotowali tort z imionami pierwszaków.

            Uczniowie wraz z rodzicami posadzili również na klombie obok szkoły drzewko co jest już tradycją tej szkoły.

            Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

        • 17 listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia
          • 17 listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia

          • Zapraszamy uczniów klas I-VIII do udziału w akcji „ Paleniu papierosów mówię stanowcze  NIE.” Zadaniem uczestnika akcji jest wykonanie plakatu i hasła na temat szkodliwego działania papierosów. Praca powinna  być wykonana indywidualnie. Termin oddania pracy upływa z dniem

            15 listopada 2022 r.

            Regulamin akcji:

            Organizator: Szkoła Podstawowa w Sośnicy.

             Cele akcji:

            1. Popularyzacja wiedzy o szkodliwym działaniu papierosów,
            2. Rozwijanie umiejętności plastycznych, estetycznych,
            3. Wdrażanie uczniów do korzystania z różnych źródeł wiedzy.

            Warunki konkursu:

            Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie plakatu i hasła na temat negatywnych skutków palenia papierosów.

            Tematyka i forma:

            Praca ma przedstawiać informacje dotyczące szkodliwego działania papierosów w ciekawej formie, np. pisemno- rysunkowej.

            Praca powinna zawierać metryczkę z danymi: imię, nazwisko i klasę.

            Termin składania prac:

            Uczniowie składają pracę do dnia 15 listopada  ( wtorek) do Pani Agnieszki  Łukasiewicz . Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 17 listopada 2022 r. (czwartek).

            Ocena prac:

            Oceny prac dokona powołana przez organizatora Komisja uwzględniając:

            1. Indywidualne ujęcie tematu
            2. Pomysłowość
            3. Estetykę
            4. Wkład pracy
            5. Ciekawa formę prezentacji

            Prace zostaną zaprezentowane na gazetce szkolnej. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają dyplomy. Ponadto dostaną pochwałę do dziennika ( punkty dodatnie) oraz ocenę celującą za pracę z plastyki.

            Przyczyńmy się do wzrostu świadomości na temat negatywnych skutków związanych z paleniem papierosów!

          • #CodeWeek2022

          • EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

            Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji i dołączyli do grona grup, które wspólnie tworzą europejską mapę wydarzeń CodeWeek. 

            W tym roku, aktywności odbywały się w dniach od  8 do 23 października. Obecnie na mapie - jeżeli chodzi o wydarzenia w Polsce - znajduje się 10755 zgłoszonych aktywności, w tym 707 w województwie podkarpackim, a 2 (i to są właśnie zarejestrowane nasze szkolne) w gminie Radymno. Poniżej w linku można zlokalizować nas na europejskiej mapie:)

            https://codeweek.eu/events

            Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. 

            Uczniowie klasy III i II zrealizowali aktywność "Wyspa kodowania", natomiast uczniowie klasy V aktywność "Roboty przyszłości".

            Zajęcia zorganizowali nauczyciele: p. Magdalena Czechowicz i p. Ireneusz Soja.

            Wszyscy uczniowie biorący udział w aktywności oraz nauczyciele otrzymali certyfikaty udziału w wydarzeniu.

             

             

          • Sukces naszych uczennic

          • Uczennice naszej szkoły: Anna Jakubiszyn i Julia Makowiecka zostały nagrodzone w powiatowym konkursie plastycznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Drohojowie pod hasłem „Blask prawdy" ("Veritatis splendor"). W tym roku Dzień Papieski połączono z obchodami Roku Romantyzmu Polskiego. Uczennice klasy VIII Anna Jakubiszyn, która zajęła 2 miejsce oraz Julia Makowiecka, miejsce 3, zainspirowały się dziełami wieszcza narodowego - Adama Mickiewicza. Gratulujemy!

          • Próbna ewakuacja

          • W środę 19 października o godzinie 11:00 zabrzmiał w naszej szkole alarm - trzy dzwonki i już wszyscy wiedzieli, co trzeba robić. To dlatego, że próbna ewakuacja w naszej szkole przeprowadzana jest co rok i zarówno nauczyciele, jak i uczniowie doskonale sobie z nią radzą. Bez paniki, ale bardzo sprawnie wszyscy opuścili szkołę i zebrali się na placu przy boisku szkolnym. Wtedy nasi niezawodni strażacy z OSP Sośnica mogli sprawdzić budynek i upewnić się, że nikt nie został w środku. Po sprawdzeniu obecności we wszystkich klasach, udaliśmy się na halę sportową, gdzie odbył się finał ogólnopolskiej akcji "Cała Polska ciśnie klatę". Strażacy przeprowadzili szkolenie z pierwszej pomocy, a dzieci mogły od razu wypróbować swoje umiejętności w masażu serca na fantomach oraz w układaniu kolegów w pozycji bezpiecznej. 

            Po raz kolejny serdecznie dziękujemy naszej straży pożarnej z OSP Sośnica za pomoc w organizacji próbnej ewakuacji oraz za wszystkie cenne informacje, które mogą nam kiedyś pomóc uratować czyjeś życie.

          • Góra grosza

          • Szkoła Podstawowa im. kpt. Władysława Ważnego w Sośnicy bierze udział w XXIII edycji Góry Grosza, jest to kolejna akcja naszej szkoły.

            Akcję tę organizuje Towarzystwo Nasz Dom, które od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując m.in. pomoc specjalistyczną (terapie, rehabilitacje), pracę z rodziną biologiczną, rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków (stypendia, korepetycje, zajęcia dodatkowe, kursy zawodowe). Prowadzi również specjalistyczne Domy dla Dzieci oraz ośrodki wsparcia psychologicznego PORT.
            Z naszym również zaangażowaniem udało się Towarzystwu pomóc tysiącom dzieci w całej Polsce.

            Drodzy Uczniowie!

            Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

            Przyłącz się do akcji a:

            • Wesprzesz jednego ze swoich rówieśników, który potrzebuje pomocy. Bo jeden grosz czyni różnicę.
            • Możesz otrzymać dodatkowe punkty za wolontariat, liczące się w rekrutacji do szkoły średniej.

            Termin akcji Góra Grosza

            1. Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w placówkach w całej Polsce od dnia 01.11.2022.
            2. Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

            Pieniądze można wrzucać w szkole do specjalnie przygotowanego pudełka.

             

            ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW

            DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO AKCJI.

             

          • Taki ZESPÓŁ MARZEŃ to skarb!

          • 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli oraz wszystkich osób zatrudnionych w oświacie.  Zazwyczaj było tak, że to uczniowie przygotowywali występ dla świętujących w tym dniu nauczycieli. Tym razem było odrotnie. Na scenie pojawili się nauczyciele!

            "Zespół Marzeń" - to tytuł bajki, której scenariusz przygotowały nauczycielki: p. Magdalena Wojciechowska-Pondel i p. Anna Rejman. W role baśniowych postaci wcielili się nauczyciele. Dobra wróżka wraz z całym zespołem marzeń starali się z całych sił spełnić marzenia dzieci oraz nauczyć ich wielu przydatnych umiejętności: gotowania, sprzątania, porozumiewania się w obcych językach, zasad bezpieczeństwa, poprawnej wymowy, sztuk walki. Dobra wróżka zapisywała wszystko w swoim notatniku, a na koniec podjęła decyzję o zaproszeniu do zamku wszystkich bohaterów bajki.

            I tak oto bajka doczekała się finału!

            Były śmiechy, oklaski i zachwyty radości - za tak gorące owacje bardzo dziękujemy naszym uczniom!

            A całemu Gronu Nauczycielskiemu oraz  pracownikom sekretariatu i obsługi składamy życzenia pomyślności. 

             

            W przedstawieniu wystąpili:

            Dobra Wróżka - p. Aneta Łysy

            Czerwony Kapturek - p. Magdalena Wojciechowska-Pondel

            Kopciuszek - p. Krystyna Durbajło

            Roszpunka - p. Magdalena Czechowicz

            Jasmina - p. Anna Rejman

            Smerfetka - p. Danuta Makowiecka

            Fiona - p. Agnieszka Łukasiewicz

            Śnieżka - p. Maria Truniarz

            Małgosia - p. Beata Kołcz-Rokitowska

            Jaś - p. Ireneusz Soja

             

            ... taki Zespół Marzeń to SKARB!:)

             

             

             

             

          • Upominki rozdane!

          • Podczas czwartkowego "apelu" rozdane zostały upominki uczniom, którzy wzięli udział w przygotowaniu projektu emotikona. Nagrody wręczała p. Aneta Łysy - dyrektor szkoły oraz p. Barbara Hałas - opiekun SU.

            Upominki otrzymali również uczniowie: Paweł Chanik - uczeń klasy VIII oraz Bartosz Derylak - uczeń klasy V. Obaj, decyzją uczniów klas IV - VIII, otrzymali tytuł: "Najsympatyczniejszy chłopak w szkole".

            Gratulujemy!