• Narodowe Czytanie 2022

• Już kolejny raz odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie. W tym roku uczniowie mieli okazję zapoznać się z dziełem "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Gościem specjalnym była pani Marta Mrozek - Gerczak, która reprezentowała bibliotekę wiejską. Oprócz naszego gościa utwory czytali również uczniowie z klasy VIII i V, a także pani Magdalena Czechowicz. Dziewczynki z całej szkoły przebrały się za Świtezianki, a chłopcy z oddziału przedszkolnego wystąpili w strojach krakowskich. Imprezę zorganizowały naze polonistki: pani Danuta Makowiecka i pani Anna Rejman.

• Dzień Emotikona w naszej szkole

• 19 września 2022 roku w Szkole Podstawowej im. kpt. W. Ważnego w Sośnicy obchodzony był Dzień Emotikona.

To święto obchodzimy na cześć upamiętnienia wysłania pierwszy raz emotikony :-).Miało to miejsce 19 września 1982 r. o godz. 11:44, a emotikon „:-)” został po raz pierwszy wysłany przez profesora Scotta Fahlmana z CarnegieMellon University.

Emotikony to połączenia znaków, które znajdziemy na klawiaturze komputerów i telefonów przypominające ludzką twarz, z charakterystycznymi elementami dla jej mimiki, wyrażając przez to emocje.

Z tej okazji już wcześniej została zrobiona gazetka oraz ogłoszony konkurs na rysunek lub projekt emotikona. W konkursie wzięło udział 50 uczniów, a do naszej szkoły uczęszcza 103 uczniów.

W poniedziałek każda klasa otrzymała balonik z rysunkiem emotikona. Mieli go sobie powiesić aby upamiętniał ten dzień. Oprócz tego  zostały przygotowane losy, część losów była z nagrodami (breloki i notesy z buźką), reszta niestety pusta. Tym, którym się nie udało otrzymać nagrody, na pocieszenie dostawali cukierki. Uczniowie byli zadowoleni.

B. Hałas - opiekun SU

• "SZKOŁO POMÓŻ I TY"

• RUSZYŁA KOLEJNA EDYCJA AKCJI „SZKOŁO POMÓŻ I TY”

Szkoła Podstawowa im. kpt. W. Ważnego włączyła się w tę akcję. Od wielu lat współpracujemy z tą Fundacją. W tym roku pomagamy Patrycji.

POKAŻMY PATRYCJI, ŻE NIE ZOSTAŁA SAMA!

Pomóżmy Patrycji w zakupie specjalistycznego sprzętu ortopedycznego: ortez i gorsetu, których koszt wynosi około 20 000 zł.

Aby tego dokonać rozprowadzamy w szkole pomoce naukowe – cegiełki w cenie 3 złotych.

Uczestnicząc w akcjach charytatywnych uczymy się wrażliwości na potrzeby innych, rozwijane są w nas uczucia empatii, uczymy się dzielić tym co mamy.

Prosimy wszystkich uczniów o przyłączenie się do akcji i wykupienie karteczek – cegiełek.

Opiekun SU - Barbara Hałas

• Zaprojektuj emotikona

• Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na rysunek lub projekt emotikona.

Rysunek ma być wykonany samodzielnie na kartce z bloku. Nie może być skserowany lub wydrukowany i pomalowany.

Projekt może być różnorodny (np., poduszka, maskotka), ale nie zakupiony.

Najładniejsze prace będą nagrodzone.  Nie zwracamy prac, pozostają one w szkole.

Prace proszę składać do 16 września 2022r. u opiekuna Samorządu p. B. Hałas.

• Nowy rok szkolny 2022/2023 czas zacząć!

• Uroczystość rozpoczęliśmy udziałem we Mszy Św., której oprawę przygotowali uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią p. Anną Rejman.

Oficjalne otwarcie nowego roku szkolnego nastąpiło w szkole, gdzie p. Aneta Łysy - dyrektor szkoły, powitała wszystkich zebranych: uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz rodziców. Szczególnie gorąco przywitała dzieci, które pojawiły się w naszej szkole po raz pierwszy - dzieci z oddziału przedszkolnego (zerówki) oraz uczniów przybyłych do starszych klas. Ci najmłodsi otrzymali szkolne chusty.

Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą p. Markiem Szyngierą.

Drodzy uczniowie życzymy Wam, aby każdy z Was wierzył w siebie, odkrywał swoje pasje, rozwijał talenty i bawił się nauką.

Nauczycielom życzymy dobrej i twórczej pracy.