• Szkoła już nas woła! Szkoła nas zaprasza!

          • Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023, w czwartek 1 września!

            Godz. 8.00 - Msza Św. w miejscowym kościele, następnie w szkole (na hali sportowej) akademia i oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego przez p. dyrektor Anetę Łysy, potem spotkania uczniów z wychowawcami w poszczególnych klasach.

            Informacja dla rodziców (pracujących), którzy są zainteresowani zapisem dziecka do świetlicy szkolnej: spotkanie z nauczycielami świetlicowymi po zakończeniu głównej uroczystości (spotkanie odbędzie się w sali świetlicy - parter, główny korytarz obok pokoju pomocy psychologiczno-pedagogicznej).

            Do zobaczenia!

          • Informacja dla Rodziców

          • Szanowni Rodzice!

               Zgodnie z § 12 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego
            2019r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli 
            (Dz. U. 2019 poz. 502); Zarządzeniem Nr 136/2021 Wójta Gminy Radymno z dnia 14.12.2021 r. w sprawie ustalenia terminów przerw w pracy oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Radymno w roku szkolnym 2021/2022 
            oddział przedszkolny w naszej szkole będzie  pełnił dyżur wakacyjny 
            od 11.07.2022 r. do 29.07.2022 r. i od 29.08.2022 r. do 31.08.2022 r. 
            Zainteresowanych  rodziców prosimy o kontakt z  wychowawcą.

                                                                                                       

                                                                                                     Dyrektor szkoły

                                                                                                        Aneta Łysy

             

          • Jeszcze tylko świadectwo i... WAKACJE!!!

          • Nadszedł czas na podsumowanie roku szkolnego 2021/2022.

            To był dobry, pełen wydarzeń czas, który spędziliśmy razem. Dziś przyszedł czas podziękowań, wyróżnień, pochwał. Najlepsi uczniowie szkoły, kończący klasę lub szkołę z wyróżnieniem odebrali z rąk dyrektora szkoły, pani Anety Łysy oraz od wychowawców "świadectwa z paskiem". Ci, którzy wyróżnili się najlepszą frekwencją - upominki. Świadectwa uczniom w klasach wręczyli wychowawcy klas. Podziękowania skierowane zostały do Rodziców, którzy razem z nauczycielami, pracownikami szkoły i uczniami pracowali na rzecz dobra  szkoły.

            Wszystkim serdecznie dziękujemy!

            Słonecznych wakacji! 

          • Kochani Absolwenci!

          • Każdego dnia możecie zrobić coś, aby zbliżyć się do swoich marzeń, lub możecie nie robić nic. W każdym przypadku to Wy podejmujecie decyzję...

            Życzymy Wam pięknego początku w nowych szkołach, niesamowitych i wyjątkowych przyjaźni, fajnych nauczycieli. 

            Wypełniajcie każdą chwilę tak, by potem wspominać ją z radością. Próbujcie życia i układajcie je w swój własny sposób, ale tak, by nikomu nie robić krzywdy.

            Żyjcie najpiękniej jak umiecie! Po swojemu!

          • 2 Rajd Pieszy klas 1 i 2

          • We wtorek, 14 czerwca odbył się 2 Rajd Pieszy klas 1 i 2 po okolicy. To już drugi raz, kiedy uczniowie wybrali się z plecakami na pieszą wędrówkę po drogach Sośnicy. Jest to kontynuacja realizowanego w klasie drugiej programu "Dwa razy T - taniec i turystyka".

            Tym razem pokonaliśmy trasę wzdłuż Sanu. Dopisywała nam pogoda, humory i fajnie się szło. Bardzo smakowało nam śniadanie w orzechowym ogrodzie, fajnie spędziliśmy czas na przydrożnej łące, a na końcu skorzystaliśmy z zaproszenia piknikowego na tarasie przy domu jednej z naszych uczennic.

            Po pięciu godzinach intensywnego wysiłku wróciliśmy do szkoły. Jak było, o tym przekonacie się zerkając na naszą fotorelację:)

          • Piknik klasowy

          • 10 czerwca klasa III miała okazję przeżyć kolejną przygodę. Był to piknik klasowy, zorganizowany dzięki uprzejmości jednej z mam. Wspólne zabawy, gry i pieczenie kiełbasy były doskonałą okazją do integracji klasy. Był to mile i wesoło spędzony czas.

          • Klasa III i zwierzątka

          • 8 czerwca klasa III odwiedziła "Stajnię na zdrowie - zwierzęta ludziom, leczą, uczą, bawią" w Zadąbrowiu. Znajdują się tam zarówno zwierzęta reprezentacyjne, biorące udział w sesjach zdjęciowych, paradach, pokazach i zawodach, jak i takie, które doznały wielu krzywd i cierpienia od ludzi. W miejscu tym znalazły spokój i opiekę. Dzieci z zachwytem podziwiały, karmiły i głaskały kozy, konie, kucyki i alpaki, które chętnie jadły im z ręki. Oprócz tego nasi uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak tworzy się materiały z wełny alpak, a także zjedli mały poczęstunek. Największą atrakcją były jednak przepiękne konie! Była to atrakcyjna, ale i pouczająca wycieczka.

          • "Wsiąść do pociągu...

          • ...byle jakiego, nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet" - może nie tak dosłownie, jak w piosence, ale właśnie do pociągu wsiedli uczniowie klasy 1 i 2 i pojechali na wycieczkę do Przemyśla.

            Założony plan wycieczki został zrealizowany! Najpierw pokonaliśmy 266 schodów prowadzących na wieżę katedralną, skąd  podziwialiśmy piękne widoki na miasto i okolicę, udało się nam usłyszeć z bardzo bliska bicie katedralnych dzwonów. Następnie wdrapaliśmy się na wgórze zamkowe - tam zwiedzaliśmy wnętrzna zamku, salę widowiskową, wystawę "Kazimierz Wielki w historii i tradycji", atrakcją były dla nas lochy, do których prowadziły strome, wąskie i ciemne przejścia. Śniadanie zjedliśmy w otaczającym zamek parku, skorzystaliśmy z zabawy na placu zabaw. Po drodze, spacerkiem po Przemyślu, wstąpiliśmy na lody, obiad, schłodziliśmy się przy fontannie. Czas upłynął nam wesoło i bardzo szybko. Po południu wróciliśmy pociągiem do Sośnicy.      

          • Egzamin z karty rowerowej

          • Uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Zanim jednak wsiedli na jednoślady, musieli wziąć udział w zajęciach nauki udzielania pierwszej pomocy. 

            Uczniów do egzaminu z przepisów drogowych i jazdy przygotowywał pan Ireneusz Soja, a zajęcia z pierwszej pomocy prowadziła pani Magdalena Czechowicz. Egzamin odbył się w obecności funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Radymnie.

            Nowym rowerzystom życzymy szerokich ścieżek rowerowych i wiatru we włosach;)

          • Wycieczka Wadowice - Oświęcim

          • Uczniowie zwiedzali

            1. W Oświęcimiu miejsce, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na różnych narodowościach, byłego obozu - Auschwitz I jak i Auschwitz II-Birkenau.

            Na terenie obozu Auschwitz I naziści utworzyli pierwszy obóz dla mężczyzn i kobiet, tu miały miejsce pierwsze eksperymenty uśmiercania przy użyciu Cyklonu B, tu mordowali pierwsze masowe transporty Żydów, tu prowadzili pierwsze zbrodnicze eksperymenty na więźniach, tu wykonywali większość egzekucji przez rozstrzelanie, tutaj też mieścił się centralny areszt obozowy w bloku nr 11 dla więźniów z wszystkich części obozowego kompleksu, a także główna komendantura obozu i większość biur SS. Stąd władze obozowe kierowały dalszą rozbudową kompleksu obozowego.

            Auschwitz I, „obóz macierzysty”, Auschwitz II-Birkenau, miejsce masowej eksterminacji z pięcioma kompleksami krematoriów.

            Obóz istniał w latach 1940-1945. Początkowo jedynie więźniowie polityczni i opozycja mieli tu przebywać – później jednak obóz stał się miejscem eksterminacji ponad miliona osób.

            Zwiedzanie rozpoczęło się od przejścia przez słynną bramę obozu macierzystego z napisem Arbeitmachtfrei – praca czyni wolnym. To przez nią więźniowie wyruszali na kilkunastogodzinne dni katorżniczej pracy.

            Dalej uczniowie, wraz z przewodnikiem, spacerowali między barakami obozowymi, w których dzisiaj znajdują się wystawy tematyczne. W każdym z nich można poznać inną część historii obozu, można dowiedzieć się więcej o życiu więźniów.

            Uczniowie zobaczyli rzeczy osobiste, które po nich zostały,

            Zobaczyli także ścianę, pod którą rozstrzeliwano więźniów, zlokalizowaną między blokiem 10, a 11 – gdzie odbywały się przesłuchania i gdzie torturowano więźniów.

             

            2. W Wadowicach uczniowie zwiedzali dom, w którym 18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła i spędził w nim dzieciństwo i młodość.

            Sercem muzeum jest mieszkanie Wojtyłów, w którym Karol przyszedł na świat i przeżył 18 lat. Wewnątrz znajdują się oryginalne eksponaty związane z rodziną Wojtyłów.

             

          • Śladem Bogdana Zająca - Turniej Piłkarski

          • Drużyna dziewcząt i chłopców z naszej szkoły zajęła VIII miejsce w Turnieju Piłkarskim "Śladem Bogdana Zająca"o Puchar Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota. Impreza odbyła się 2 czerwca w Pruchniku. 

            Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju zdobyła nasza ósmoklasistka Anna Partyka.

            Serdecznie gratulujemym drużynie i utytułowanej Ani:) 

          • Konkursy, konkursy...

          • Po dwóch latach przerwy, spowodowanych pandemią, uczniowie mogli ponownie wykazać się swoimi talentami w konkursach międzyszkolnych. Dzieci z naszej szkoły wspaniale reprezentowały naszą społeczność, biorąc udział w konkursach z różnych przedmiotów. Były to:

            • Powiatowe potyczki językowe - Corrida ortograficzna oraz konkurs języka angielskiego English in close-up w Skołoszowie,
            • Konkurs Cogito w Nienowicach
            • Konkurs programistyczny Baltie
            • XI Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "The Voice of Święte"
            • Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas VI - VII Szkół Podstawowych "English is easy. English is cool."

            Gratulujemy wyników i odwagi oraz życzymy samych sukcesów w kolejnych latach!

          • Wszystkie dzieci nasze są!

          • Dzisiaj, 1 czerwca swoje święto mają wszystkie dzieci. 

            Z tej okazji, w szkole odbyła się niezła impreza!

            Dmuchane zjeżdżalnie, labirynty, tory przeszkód, popcorn, cukrowa wata, kiełbaska z grilla i lody - wszystko to zostało przygotowane dla naszych uczniów. 

            Bawiliśmy się świetnie!

            Takie super atrakcje zafundowali nam Rodzice, a czuwała nad wszystkim Szkolna Rada Rodziców. Przyłączyli się rownież: sołtys wsi Sośnica, pan Henryk Wojdyło i radny gminy Radymno, pan Tadeusz Pałka, którzy zakupili wodę i soki.

            Mogliśmy również obejrzeć nowy wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej z Sośnicy. Strażacy byli dziś do dyspozycji dzieci, prezentując sprzęt pożarniczy.

            Wszystkim serdecznie dziękujemy!

            Naszym szkolnym dzieciom - młodszym i starszym - życzymy spełnienia dziecięcych marzeń, uśmiechu i tego, by żaden dorosły nie zakłócił Wam nigdy radości życia!  

             Niech świat będzie Wasz!

              

          • Dzień Królewny w naszej szkole

          • Królewna - tytuł arystokratyczny , przysługujący oficjalnie w monarchicznej Polsce, dzieciom panującego króla - tyle Wikipedia. A czy nie można stać się taką królewną, tak sobie, w zwykły, piątkowy dzień? Oczywiście, że można! Takie czary mary zdarzyły się u nas w ubiegły piątek w szkole. Przybyły: Śpiąca Królewna, Królewna Śnieżka, Roszpunka, Księżniczka Jasmine i wiele, wiele innych królewien młodszych i starszych. Stało się to za sprawą obchodzonego w naszej szkole Dnia Królewny. 

            Dzień ten przygotowały bibliotekarki panie: Danuta Makowiecka i Magdalena Wojciechowska - Pondel, a pomogli w tym uczniowie klasy IV (a konkretnie chłopcy), którzy wystąpili w skeczu "O Kopciuszku". Na małej scenie pojawiły się również dziewczęta z klasy VII, prezentując taniec. 

            Rozstrzygnięte zostały również dwa konkursy, ogłoszone w związku z Dniem Królewny. Pierwsze miejsce w konkursie "Baśniowe Światy" zdobyli uczniowie klasy II. Nagroda w drugim konkursie - czytelniczym - również trafiła w ręce drugoklasisty. Jak przystało na Dzień Królewny, wybraliśmy również tę najpiękniejszą! Tytuł ten otrzymała Ania - uczennica klasy VII.

            W tym dniu towarzyszyła nam dobra zabawa, o czym możecie się przekonać zerkając na fotograficzną relację;)

          • Nowe materiały dydaktyczne

          • Dziś do naszej szkoły dotarły materiały dydaktyczne, przekazane nam z inicjatywy Fundacji "Wolność i Demokracja", przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego. Jest to zestaw podręczników, który ma pomóc w nauczaniu języka polskiego. Serdecznie dziękujemy!

          • DZIEŃ PATRONA

          • W tym roku szkolnym nasza szkoła otrzymała imię kapitana Władysława Ważnego. Wszyscy pamiętamy dzień 26 września 2021 roku, w którym oficjalnie przeżywaliśmy uroczystość nadania imienia oraz przyjęcia sztandaru. Ustalono również, że 9 maja będzie dla nas szczególnie ważnym dniem, albowiem ta data każdego roku będzie świętem naszego Patrona i wielkim świętem szkoły. To data nieprzypadkowa, ponieważ decyzją Prezydenta Bronisława Komorowskiego od 2015 roku dzień 8 maja jest Dniem Zwycięstwa, czyli zakończenia II wojny światowej, w której udział brał nasz Patron. Zaś dzień 9 maja jest Dniem Europy, integracji i wolności, o którą walczył i zabiegał kpt. Władysław Ważny.

            W pierwszych obchodach Dnia Patrona towarzyszyli nam goście: pan Bogdan Szylar – Wójt Gminy Radymno, pani Beata Gałęza- Sekretarz Gminy Radymno, pani Monika Kopacz – Główna Księgowa Oświaty Gminy Radymno, pani Sabina Pakuła – Inspektor ds. księgowości oświatowej, pani Małgorzata Lichwa – Radna Gminy Radymno, ks. Adam Dziadowicz- proboszcz parafii Sośnica oraz liczna grupa rodziców.

            Dla upamiętnienia tak ważnego dnia posadziliśmy Drzewo Wolności, które stanie się dla nas symbolem dążeń do pokoju oraz złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym kpt. Władysława Ważnego.

            Pamiętając, że nasz Patron to bohater II wojny światowej, dyrektor naszej szkoły, ale przede wszystkim to postać, która na co dzień pracowała z dziećmi, dbając o ich rozwój, nie tylko umysłowy, ale także fizyczny zorganizowaliśmy I. BIEG WAŻNEGO.

            Rozgrzewkę przed Biegiem Ważnego zorganizowały najmłodsze uczennice „tygryski” naszej szkoły, w postaci krótkiego występu tanecznego, zaś pamiątkowe medale po biegu wręczała nasza maskotka Tygrysek.

            Po oficjalnej części obchodów zabawom nie było końca. Czekały na nas ogniska, słodkości przygotowane przez uczniów najstarszych klas oraz gry, zabawy i tańce  na boisku.

            Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie.

             

             

          • "Laboratoria Przyszłości" dotarły do naszej szkoły

          • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

            Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

            W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

            Pierwsze egzemplarze pomocy dydaktycznych i urządzeń trafiły już do naszej szkoły. Są to między innymi: drukarka 3D, zestaw z mikrokontrolerem, stacja lutownicza, szafki z klockami, wirtualne laboratorium przedmiotowe, zestaw do pracowni audio video, kostki rzeczywistość mieszana, mikser i opiekacze.

            Wartość przedmiotów to 30 tyś. zł.

            Jako pierwsze sprawdziły się opiekacze podczas zajęć w klasie drugiej. Już niedługo zostaną uruchomione na zajęciach kolejne urządzenia, które z pewnością uatrakcyjnią lekcje naszym uczniom.